YouTuber Fester Abdü ve 3 arkadaşına dava açıldı!

Geçtiğimiz yıl Vodafone Park’ta Chelsea ile Liverpool arasında oynanan UEFA Süper Kupa Finali müsabakasında istenmeyen bir olay yaşanmıştı. Maç esnasında, ‘Deli mi ne?’ YouTube kanalıyla ünlü olan ve Fester Abdü olarak da bilinen Ali Abdülselam Yılmaz, sahaya atlamıştı. Şimdi ise kendisi ve 3 arkadaşı için hapis istemiyle dava açıldı.

Deli Mi Ne? Süper Kupa Finalinde sahaya atladı!Deli Mi Ne? Süper Kupa Finalinde sahaya atladı!
UEFA Süper Kupa Finali’ninde sahaya YouTuber Fester Abdü girdi. Deli Mi Ne olarak da bilinen YouTuber, güvenlik görevlileri tarafından sahadan çıkartıldı…

YouTube fenomeni Fester Abdü ve 3 arkadaşına dava açıldı
Vodafone Park’ta yaşanan olayda, 6 milyondan fazla abonesi olan bir YouTube kanalına sahip Ali Adülselam Yılmaz’ın yanında ‘Unlost‘ ismiyle tanınan Cantuğ Özsoy, YouTuber Emre Durmuş ve Furkan Yaman da vardı.

Ünlü YouTuber Fester Abdü ve arkadaşları, sahaya girme olayının hemen akabinde göz altına alınmış ve kendilerine dava açılmıştı. Daha sonrasında ise bu isimlere, ‘futbol müsabakalarını seyirden men cezası‘ verilmişti. Şimdi ise ünlü YouTuber’lara tekrar dava açıldı ve bu kez hapis istemi söz konusu oluyor. 4 sanığın, ‘Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi’ kanuna dayanılarak 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi isteniyor.

Deli Mi Ne? ve arkadaşları gözaltına alındı!Deli Mi Ne? ve arkadaşları gözaltına alındı!
UEFA Süper Kupa finalinde Liverpool ve Chelsea, İstanbul Beşiktaş Vodafone Park’ta karşı karşıya geldi. Maç sırasında sahaya atlayan YouTuber Deli mi Ne? gözaltına alındı

‘Sahaya atlama’ olayının hemen ardında Fester Abdü, özür dilemişti. Finali izlemek için stadyuma gittiklerini ve akıllarında böyle bir şey yapmak olmadığını açıklamıştı. Maçın heyecanına kapıldığını ve arkadaşlarının video çektiğinden haberi olmadığını da eklemişti. Ayrıca olayın yaşandığı dönemde çok fazla tepki alan fenomen, belli bir süre takipçi kaybı da yaşamıştı.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*