Mayıs ayında en çok indirilen uygulamalar

Bu yılın başından beri yaşanan bir Corona virüsü salgını bulunuyor. Bütün dünyanın eve kapanmasına neden olan bu salgın sebebiyle birçok alışkanlık da değişmiş durumda.

Karantina sürecinde 6 ay içinde birçok farklı alışkanlık kazanan insanların mobil uygulama alışkanlıkları da biraz olsun değişti. Sensor Tower’ın Mayıs 2020 raporunda da görüldüğü kadarıyla TikTok liderliği üstleniyor. 112 milyon indirme ile karşımıza çıkan ve ülkemizde de oldukça popüler olan TikTok, aynı zamanda Google Play indirmelerinde de üst sıralarda yer alıyor.

en cok indirilen mobil uygulamalar-Karantinada en cok indirilen mobil uygulamalar
Listede ikinci sırada ise iş toplantılarının vazgeçilmez uygulaması olan Zoom yer alıyor. Mobil tarafta da popülerliği kimselere bırakmaya niyeti olmayan Zoom, geçen yıla oranla kullanıcısını 43 kat artırmayı başardı.

Karantinada en çok indirilen mobil uygulamaların arasında yer alan Zoom’u üçüncü sırada WhatsApp takip ediyor. Listedeki diğer uygulamalar ise sırasıyla şu şekilde: Facebook, Facebook Messenger, Instagram, Google Meet, Aarogya Setu, YouTube, Snapchat.

Bu indirmeler genel anlamda en çok indirilenler, App Store tarafında en çok indirilen uygulamaların ilk üçü: Zoom, TikTok, YouTube olarak listeleniyor. Google Play Store’da ise TikTok, WhatsApp, Zoom en çok indirilen üç uygulama olarak sıralanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*